Informácie

Cieľom hry je poukázať na realitu biznisu v politike – alebo inak – politického biznisu. Šikovne skryté i drzo otvorené usilovanie o vplyv a profit sa v tejto sfére neustále opakujú. Je to jedna veľká telenovela. Zápletky, krachy, odhalenia či víťazné ťaženia odlišujúce sa len v jemných detailoch majú spoločné korene: korupciu a klientelizmus.

S Alianciou Fair-Play teraz môžete v štyroch príbehoch na vlastnej koži zažiť telenovelu z prostredia politického biznisu. Citlivejších návštevníkov upozorňujeme, že môžu prísť o ilúzie. Hra nepozná morálnych víťazov. Politika je veľmi pragmatická a tak, hoci sme sa veľmi snažili, nenašli sme žiaden priestor pre žiarivý idealizmus.

Situácie stvárnené v týchto príbehoch sú vymyslené a ich podobnosť s realitou je čisto náhodná. To však neznamená, že v reálnom svete politického biznisu nemôžu víťaziť rozhodnutia, ktoré by občanom skutočne efektívne pomáhali žiť lepšie.

Ak ste sa s takýmito javmi nestretli, stratili ste ilúzie o politickom biznise a chcete vedieť, čo s tým môžete robiť, skúste si to na vlastnej koži.

Hru pre vás s Alianciou Fair-play pripravili

TEXTY: Pavol Remiáš, Daniel Cveček

GRAFIKA: Jana Bellanová, Damián Pastirčák, Lukáš Čeman

TECHNOLÓGIE: Milan Novota, Igor Pavelek

HUDBA: Vegetarian Delight

Tento projekt je spolufinancovaný z Finančného mechanizmu, Nórskeho finančného mechanizmu a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Logá sponzorov